انتقال تصاوير دوربين مداربسته به تلفن همراه


 
همزمان با توسعه روز افزون شبکه هاي کامپيوتري و اينترنت وضعيت براي نظارت و مديريت تصاوير با دوربين مدار بسته هوشمند پيشرفته تر بسيار فراتر از قبل شده است. قيمت بالاي محصولات نظارتي اين امکان را براي مجهز کردن خانه ها محيا نمي کرد ولي سامسونگ با ارائه دوربين مداربسته تحت شبکه خانگي هوشمند اين توانايي را به ما مي دهد تا همزمان تصاوير را با کيفيت (وضوح 640×480 و 30 فريم در ثانيه) در گوشي هاي موبايل داراي سيستم اندرويد و آيفون مشاهده کنيم.
در نمايشگاه CES 2012 نماينده ي آمريکايي شرکت سامسونگ از محصول جديد دوربين مداربسته هوشمند خود رونمايي کرد. از ويژگي هاي آن مي توان به کيفيت 1.3 مگاپيکسلي اشاره کرد که مجهز به WiFi است و توسط آن مي توان تصاوير کودکان، سالمندان و حيوانات خانگي خود را مستقيماً از طريق تلفن همراه خود مشاهده کرد.در ضمن نصب و راه اندازي اين نوع دوربين مداربسته نسبت به مدل هاي مشابه خود بسيار ساده و آسان مي باشد. با فشار دادن دکمه تعبيه شده روي دوربين مداربسته و دکمه WPS روي روتر ، دوربين مداربسته شروع به فعاليت مي کند.
با قرار دادن و تنظيم نمودن اين دوربين مداربسته روي ميز و يا با نصب آن روي ديوار و با زدن دکمه شروع فعاليت آن، تصاوير گرفته شده بصورت فيلم ضبط مي شود حتي در تاريکي هم با وجود LED ها و نمايشگرهاي مادون قرمز امکان دريافت تصاوير وجو دارد و در آخر تمامي اين فيلمها روي يک حساب شخصي يوتيوب آپلود مي شود.
از ديگر دوربين مداربسته هاي مشابه مي توان به مدل IZON اشاره کرد که فقط روي iphone قابل نصب است اشاره کرد ولي دوربين مداربسته سامسونگ بخاطر نصب و استفاده آسان آن نسبت به رقيب خود در رده بالاتري قرار دارد.   


قلاده جي پي اس دار        ردياب سالمندان   آداپتور صنعتي 
دوربين مداربسته حرارتي
دوربين مداربسته تصويربرداري حرارتي از جديدترين تجهيزات آتشنشان هاست که ويژگي بارز آن اين است که توسط آن مي توان تمام اجسام را در دود غليظ و در ميان شعله هاي آتش ديد. توسط اين فناوري ديد در ميان دود و يافتن قربانيان حوادث و نجات آنها بسيار آسان شده است.


در گذشته فقط بخاطر اشتعال مواد کربني و سوختن آنها دود بوجود مي آمد ولي امروزه براي توسعه بيشتر لوازم و صنايع در خانه هاو اماکن دودي که ايجاد مي شود، باعث خطر انفجار يا بروز مواد سمي مي گردد. در کليه آتش سوزي ها به علت درجه حرارت بسيار بالا ،رطوبت، امکان فروريختن ساختمان، فرسودگي و فشار وارد شده بر ساختمان همگي موجب ميشوند تا کار آتشنشان ها و مسئوليت آنها بسيار خطير و طاقت فرسا شود. امروزه با پيشرفت روز افزون تکنولوژي ها و فناوري هاي جديد، سهولت کار آتشنشان ها بسيار بيشتر گرديده است.


دوربين مداربسته تصويربرداري حرارتي


همانطور که توضيح داده شد اين دوربين مداربسته امکان ديد در دود را به ميزان قابل توجهي افزايش داده که در اين مقاله به ويژگي هاي مهم آن اشاره مي کنيم:


ارزيابي به موقع و سريع آتش سوزي و بررسي علت اينکه شعله هاي آتش از کدام سمت و سو در حال نشعت گرفتن است کمک مي کند تا امکان برق گرفتگي و ريزش ساختمان به حداقل برسد.
دروبين مداربسته تصويربرداري حرارتي باعث کشف چاله ها و فرو ريختگي هاي ساختمان حين آتش سوزي و تشخيص قربانيان در ميان شعله هاي دود و نجات سريع آنها مي شود.
در اين صورت براي خاموش کردن آتش ، با تشخيص درست مي توان آب را در محدوده خاص ريخت تا از بيهوده ريختن آب و همچنين خساراتي که مي تواند به بار بياورد جلوگيري شود.
نواحي پنهان شده پشت ديوارها و پارتيشن ها و ديوارهاي کاذب را نيز مي توان به آساني توسط اين دوربين مداربسته شناسايي و براي پاکسازي آنها وارد عمل شد.
علي رغم دانستن تمام اين ويژگي ها بايد نحوه کار اين نوع دوربين مداربسته را بدانيم. دوربين مداربسته حرارتي ابتدا دماي اجسام و دوربين مداربسته تصويربرداري حرارتي تشعشعات مادون قرمز را تشخيص داده و اندازه گيري مي کند.سپس اجسام داغتر را به رنگ سفيد و خنک تررا به رنگ سياه نمايش مي دهد.در مورد اجسام داغ و اشعه مادون قرمز حاصل شده از آنها بايد دانست که اين تشعشعات بدون مشکل از متراکمترين حجم دود عبور ميکند و دود هيچ تاثيري بر روي آن ندارد. اين دوربين مداربسته حتي در تجهيزات نظامي براي ديد در شب و نظارت بسيار کاربردي هستند.نقطه حساس و کليدي اين دوربين مداربسته سنسور و يا آشکارساز مادون قرمز آنهاست که هر چه با کيفيتتر باشد آن دوربين مداربسته بهتر کار مي کند.مزيت اين دوربين مداربسته به نوع قديمي آنها اين است که نسخه اوليه آنها داراي سنسورهاي گرمايي بزرگ و همچنين بسيار شکننده بودند. اين نوع دوربين مداربسته ها حتي در شرايط دماي معتدل آتش نيز بسيار حساس بودند و در مقابل حرارت و شعله مستقيم آتش خراب ميشدند. شاتر موجود در اين دوربين مداربسته ها که در دماهاي بالا از دوربين مداربسته محافظت مي کرد باعث مي شد تا در دماي 200 درجه سانتيگراد ديگر امکان تصويربرداري نباشد.


توسعه و گسترش دوربين مداربسته حرارتي


در نوع جديد و توسعه يافته اين دوربين مداربسته يکسري ويژگي ها داراي وضعيت مناسب تري نسبت به قبل شده اند؛ مثلا وزن و ابعاد نوع جديد آنها کاهش يافته و تصاوير با کيفيت بهتر ارائه مي شود، اندازه گيري دما و تشخيص اينکه هر جسمي با چه رنگي تصويرسازي شود نيز بهبود يافته است. با استفاده از اين دوربين ها آتشنشان ها قادر خواهند بود تا به سادگي و با سرعت بالا محل اصلي و مرکز آتش را شناسايي کنند.


سوءتفاهمات به وجود آمده


بايد در مورد چشم انداز کار با دوربين مداربسته تصويربرداري حرارتي چند نکته مهم را در نظر گرفت از مهمترين  آنها اين است دوربين مداربسته حرارتي دستگاه هاي جادويي نيستند. نبايد انتظار داشت که اين دوربين مداربسته از پشت ديوارهاي آجري قديمي و يا ده متر زير آوار توانايي تشخيص را داشته باشند. نياز به اطلاعات اوليه در مورد حرارت و مکان مورد نظر براي فعاليت اين دوربين مداربسته ها اامي است. استفاده از دوربين مداربسته تصويربرداري حرارتي در شرايطي خاص مثل زله بسيار کمک کننده خواهد بود. در ضمن امکان ديدن سمت ديگر شيشه و يا آب امکان پذير نيست چون انرژي گرمايي به علت بازتابي که دارد از شيشه و آب عبور نمي کند. به هرحال، استفاده از دوربين مداربسته هاي تصويربرداري حرارتي در کاربردهاي غير حريقي نيز همچنان در حال افزايش است.از اين دوربين مداربسته ها حتي براي ديد در شب در تصادفات جاده اي نيز مي توان استفاده کرد.


بيشتر بخوانيد : دوربين مداربسته شيراز   نصب ردياب خودرو   دوربين مداربسته مخفي    دوربين مداربسته اصفهان 
 


انتقال تصاوير دوربين مداربسته به تلفن همراه / دوربين مداربسته حر

مداربسته ,دوربين ,مي ,ها ,بسيار ,آتش ,دوربين مداربسته ,اين دوربين ,مي توان ,ها و ,تصويربرداري حرارتي ,مداربسته تصويربرداري حرارتي ,دوربين مداربسته تصويربرداري ,تصاوير دوربين مداربسته ,انتقال تصاوير دوربين

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


Christine's memory Paul's info جدایی عاشق کامپیوتر خرید هدیه روز مرد | روز پدر |هدیه برای آقایان طراحي سايت و اپليکيشن اخبار روز فناوری مطالب اینترنتی بهترین وبلاگ روانشناسی Krystal